Bugun...DELOITTE TEKNOLOJİNİN EN İYİLERİNİ AÇIKLADI

15. Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı’nın Sonuçları Kamioyuyla Paylaştı…

facebook-paylas
Tarih: 21-02-2021 16:07

DELOITTE TEKNOLOJİNİN EN İYİLERİNİ AÇIKLADI

Deloitte tarafından 2006 yılından bu yana düzenlenen Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı’nın 2020 sonuçları belli oldu. Facebook’un desteği ile bu yıl 15’incisi düzenlenen Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı kapsamında Yolcu360, yüzde 10632’lik büyüme ile birincilik ödülünün sahibi oldu. Geçen yılın da büyüme oranını geçen Yolcu360’ı sırasıyla yüzde 3404’lük büyüme ile Zero Density ve yüzde 3277 büyüme ile BluTV takip etti. Programın tüm kazananları ve diğer tüm katılımcılar, bu yıl pandemi tedbirleri nedeniyle online olarak gerçekleştirilen törende bir araya geldiler.

 

Son dört senelik net satış gelirlerinin büyüme oranı dikkate alınarak belirlenen Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı’nda bu yıl ilk defa Runner Ups ödülleri de verildi. Yerel ve global teknoloji ekosisteminde daha çok şirketin kendini tanıtmasına destek olabilmek adına, 3 yaşını doldurmuş şirketlerin değerlendirmeye alındığı Runner Ups ödüllerinde birincilik ödülü yüzde 4921’lik bir büyüme ile İstegelsin’in oldu.

 

Teknoloji şirketlerine Avrupa ve dünyaya açılma fırsatı sunan programda bu sene ikinci kez Facebook tarafından “Women in Tech” ve “Cross-Border” özel ödülleri de verildi. Kadının teknoloji sektörüne katılımını ve yönetimde söz sahibi olmasını destekleyen Aköde-Tosla ‘Women in Tech’ ödülüne layık görülürken, cirosunun önemli bir bölümünü yurt dışı operasyonlardan elde eden teknoloji şirketlerine verilen “Cross-Border” ödülünün sahibi ise bu sene de Teknasyon oldu.

 

2019 mali yılı süresince gelirleri 50 milyon Euro ve üzeri olan teknoloji şirketlerinin listelendiği “Big Stars” ödülünü ise Aselsan, Aselsannet, Karel, İnnova Bilişim Çözümleri ve Logo Yazılım aldı.

 

Facebook Türkiye Ticari Direktörü İlke Çarkçı Toptaş “Global bir teknoloji şirketi olarak, sunduğumuz çeşitli programlarla Türkiye’de her ölçekten işletmenin büyüyerek ülke ekonomisine fayda sağlamasını mümkün kılmak için çok çalışıyoruz. Bu doğrultuda, kurumlara ulusal ve uluslararası düzeyde marka bilinirliği yaratma ve yeni iş birlikleri geliştirme fırsatı sunan Deloitte Teknoloji Fast 50 programını gururla destekliyoruz. Program kapsamında sunduğumuz ‘Cross-Border’ ve ‘Women in Tech’ özel ödülleri de bu desteğimizin önemli birer parçası. Facebook olarak, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketinin önümüzdeki yıllarda da benzer sektörlerden farklı şirketlere de yol gösterme konusunda katkı sağlayacağını umuyoruz” yorumunda bulundu…

 

Deloitte Türkiye Ortağı ve TMT Endüstrisi Lideri Metin Aslantaş “Deloitte Teknoloji Fast 50 Programı, geleceğin şirketlerine destek olabilmek, onların kurumsallaşmasına yardımcı olmak, iyi fikirlerin de önünü açabilmek gibi hedeflerle 15 yıldır Türkiye’nin en hızlı büyüyen Teknoloji şirketlerini belirliyor” dedi. Aslantaş sözlerine şöyle devam etti “2020 yılında iş hayatı tahmin edilemez ve muhtemelen de geri dönülemez şekilde değişti. İletişim ve teknoloji şirketleri, günlük hayatımızın artan şekilde vazgeçilmezleri olmaya başladı. Fast 50’nin bu yılki teması hızlı ve devamlı. Biz de Fast 50’yi hızla ve devamlı olarak dönüştürmeye çalışıyoruz, yeni eklediğimiz kategoriler de bunun bir parçası. İyi fikirlerin vücut bulduğu bu şirketlere ulusal ve uluslararası yatırımcıların ilgisi artıyor. Gelecek yıllarda Türkiye’deki birleşme ve satın alma aktivitesinin teknoloji firmalarına odaklanacağını düşünüyorum” kaydını yaptırdı…

2020 Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı’nda ilk 10’a giren şirketler

Sıra

Kurum Adı

Büyüme Oranları

Faaliyet Alanı

1

Yolcu360

%10632

Yazılım

2

Zero Density

%3404

Yazılım

3

BluTV

%3277

Medya ve Eğlence

4

Finartz

%2478

Finans Teknolojisi

5

Architecht

%1717

Yazılım

6

Pixery

%1552

Yazılım

7

PAYTR

%1437

Finans Teknolojisi

8

Procenne

%1182

Donanım

9

Otelz.com

%1138

Yazılım

10

Obilet.com

%1004

Yazılım

Runner Ups kategorisinde yer alan 5 şirket

Sıra

Kurum Adı

Büyüme Oranları

Faaliyet Alanı

1

İstegelsin

%4921

Yazılım

2

Bonegraft

%2114

Biyomedikal

3

Chomar

%946

Yazılım

4

NETSYS

%744

Bilişim Hizmetleri

5

Twin Science

%420

Yazılım

Big Stars ödülünün kazananları

Sıra

Kurum Adı

Faaliyet Alanı

1

Aselsan

Haberleşme

2

Aselsannet

Haberleşme

3

Karel

Haberleşme

4

İnnova

Yazılım

5

Logo Yazılım

Yazılım

 

 

Teknoloji ve Girişimcilik Yazarı Timur Sırt’ın sunuculuğunu üstlendiği ödül töreninde Facebook Strateji ve Mobil Uygulamalar Grup Lideri Kaan Camgoz, ÖDED Başkanı Burhan Eliaçık, Yatırımcı Arın Özkula ve Yemek Sepeti CPO’su Nedim Nahmias da konuşmacı olarak yer aldı.

 

Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı’nda yer alan şirketler, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’yı kapsayan EMEA Fast 500 Programı’na da aday olmaya hak kazanacaklar.

 

BALKAN EKONOMİ HABER AJANSI

 
Bu haber 26 defa okunmuştur.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI